Как застраховать автомобиль?

Як застрахувати автомобіль?

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Іnsurance

Як застрахувати автомобіль у Києві?

Як застрахувати автомобіль? Багато чудових подій можуть статися в житті людини. Отримання, наприклад, водійських прав та придбання особистого автомобіля, що відкриває можливості переміщення містом не тільки поперек доріг, як пішоход, а й уздовж. І на радісній хвилі можна зовсім забути і про нові проблеми, скажімо, страхування свого прекрасного авто. Ми віримо в краще, а ще в народне «може пронесе». І відкриваючи гараж, милуємося тим, як блищать від кращої сонця скла фар і капот авто, думаючи тільки про майбутню поїздку. Забуваючи, що вже через півгодини капот, бампер, радіатор і його грати можуть виявитися ґрунтовно погнутими, а від фар залишаться шматки скла, що стирчать з різних боків. І настане те, що називається страховим випадком.

Погляди на автострахування у Києві

Часто перший випадок попадання в ДТП змушує автовласників переглянути свої погляди на страховку та врахувати багато з того, на що вони не звернули увагу раніше, по лінощі чи недбалості не вдаючись у подробиці процесу страхування та залишившись через це без грошових виплат. Як цього уникнути? Досить легко. Намагаємося навести далі нескладну інструкцію, яка може уберегти від небажаних наслідків:

Для початку треба визначитися, чого ж ви хочете. Якщо ваша мета – не потрапити в ситуацію, коли співробітник Патрульної поліції МВС, який зупинив вас, може відправити ваш автомобіль на штраф-стоянку, а вас – додому пішки, через відсутність поліса обов’язкового страхування, то достатньо буде придбати лише Електронний поліс ОСЦПВ. А ще, якщо ви потрапите в ДТП і будете постраждалим, то ремонт сплатять вам, і, якщо будете винним, то покриють витрати на ремонт тієї людини, машину якої ви зачепили або протаранили.

Якщо вам сподобався варіант «лише Автоцивілка», треба знати, що тариф один і додаткових можливостей не містить. І можна йти страхувати власний автомобіль. Але слід пам’ятати, що і ОСЦПВ – не панацея. При пошкодженні вашого авто за допомогою нього ви покриєте не більше 130 тисяч гривень збитків. При заподіянні шкоди вашому здоров’ю – не більше 260 тисяч. Ці ж гроші будуть надані потерпілому у ДТП, якщо винуватцем ви опинитеся ви.

ОСЦПВ із цим навряд чи впорається.

Але що робити, якщо ви боїтеся протаранити Mercedes S-класу? І якщо це не просто торкання впритул, то 120 тисяч буде явно недостатньо. Не обов’язково решту суми платити зі своєї кишені: можна обійтися без цього за допомогою поліса ОСЦПВ, який можна оформити і разом із ОСЦПВ, а вартість його вкрай невелика.

Зізнайтеся, побачивши таку красу на дорозі, вам завжди хотілося втиснути педаль у підлогу і подивитися, як ця красуня позбавляється бампера … зізналися? ОСЦПВ для вас.

Як застрахувати автомобіль? ОСЦПВ + КАСКО

А якщо ви хочете убезпечити себе від можливого завдання шкоди вам за допомогою своєї страховки? Тоді ваш варіант наступний: «ОСЦПВ + КАСКО у Києві». І готуйтеся до того, що страхувальний процес буде значно важчим. Інструкція тільки починається, все попереднє лише пролог.

Перше: вибір страхової компанії. Від нього залежить багато чого, в тому числі і можливість того, що вам вдасться отримати від компанії гроші при настанні страхового випадку. Як її вибрати? Можна ознайомитись зі статистикою. Врахувати співвідношення між кількістю виплат та кількістю внесків та співвіднести з іншими компаніями. Якщо виплат значно менше середнього числа, значить, тарифи влаштовані так, що гроші повернути вам буде дуже складно, якщо їх навпаки більше, то компанія недостатньо грамотно позначила тарифи і висока ймовірність її банкрутства. Середнячки – найкращий вибір. До того ж, чим більша компанія – тим краще. Хоча б тому, що ви зможете отримати допомогу не лише у місті, де вона влаштовувалася, а й у філіях по країні. Репутація – теж важливий аспект.

Розрахунок вартості

Друге: розрахунок вартості. Цей розрахунок можна зробити двома способами: залучаючи експерта, чи офіційний сервіс. Але скільки від реальної вартості автомобіля нарахує експерт – питання спірне. А тому бажано слідувати способу другого, оскільки якщо офіційний сервіс – це і є місце, де ремонтуватимуть вашу машину, то можна бути впевненим у тому, що вартість їй нарахують стовідсоткову. І не варто забувати про те, що комплектація автомобіля – одне, а те, що в ній змінила чи доповнила ваша фантазія – інше. Простіше кажучи, тюнінг автомобілів розраховується окремо.

Третє: про українську мову. При врахуванні можливих ризиків необхідно уточнювати значення кожного з них. У цьому аспекті різні страхові компанії можуть дуже розходитися в трактуваннях. Тільки ви зможете визначити ризики, яким наражається саме ваш автомобіль. До того ж від чого страхувати залежить тільки від вашого вибору. Можете застрахувати його від угону чи не застрахувати. Наприклад, вибрати варіант відшкодування шкоди лише за повного знищення автомобіля. Не варто забувати про себе і тих, хто може опинитися в машині з вами. Це також обговорюється окремо та з можливими варіантами.

Як знати, а може, цей випадок теж входив до переліку «страхових»?

Четверта: вимоги компанії. Компанія, яка надає вам послуги, також може вимагати від вас певних дій. Наприклад, у темний час доби ставити машину на стоянку чи гараж. Або реєструвати на найближчій посаді ДПС збитки від каменів, що потрапили на заваді. А може й навпаки, не вимагати жодних довідок, якщо збитки не перевищують кількох відсотків від суми страхування. І цим не варто нехтувати, тому що невиконання цих вимог може призвести до того, що те, що сталося з вами, не буде вважатися страховим випадком.

П’яте: франшиза. Цим словом позначається участь автовласника у покритті збитків та його частка. Вона, втім, може бути і нульовою, тобто не буде. Може вона різнитися й залежно від цього, перший це страховий випадок чи ні.

Шосте: ДТП. Можна обговорити також і дії компанії у разі вашого потрапляння в ДТП. Наприклад, вона може відправити до вас свого аварійного комісара, викликати вам таксі і відбуксирувати авто. Особливо великі можуть навіть дати вам в оренду інший автомобіль на час вашого ремонту.

Сьоме: ремонт. Здійснюється він або на СТО самої страхової компанії, або її напряму. Або вибрати СТО ви можете самі, доплативши за страховку. Гарні, загалом, усі варіанти.

Восьме: уважність. Читайте умови договору уважно, не пропускайте рядки та абзаци. У майбутньому ці рядки, можливо, збережуть вам не одним десяток тисяч рублів або навіть більше.

Дев’яте: Обов’язково прочитайте цю інструкцію. Втім, це ви вже зробили, а отже маєте уявлення про те, чим вам загрожує те чи інше страхування.